Tecrübeli Pilotlarımız Eşliğinde Gökyüzüyle Tanışmak İster Misiniz ?

Samsun öyle güzelliklere sahip bir şehir ki insanın bu güzellikleri, ayakları yere basarak izlemesi ve görmesi ile, Samsun’da yamaç paraşütü yaparak, rüzgarı en saf haliyle hissederek ve adrenalini doruklarda yaşayarak keşfetmesi arasında anlatılması mümkün olmayan farklar var.

Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını aslında herkes, sadece 10 dakikalık bir ön bilginin (brifing) ardından tecrübeli pilotlarımız ile gökyüzünün eşsiz özgürlüğüne doğru süzülerek bu deneyimi yaşayabilir.

Samsun’da Yamaç Paraşütü Keyfi Adım Adım 🙂

samsunda uçmak

İlk Adım yamaç paraşütü için kişi psikolojik olarak uçmaya ve yeryüzünden ayaklarını kesmeye kedisini hazırlar,yanında bulundurması gereken teknik olarak en önemli şey spor ayakkabısıdır 🙂 Yamaç Paraşütü ile kalkış kısmı en zevklisidir aslında. Takeoff’taki (Kalkış tepesi) insanlar sizin kalkış yapmanızı heyecanla beklemektedir. Eğitmen pilot aynı zamanda rüzgarı dinleyerek darbe aralığını takip eder ve uygun zamanda Takeoff komutuyla kanadı tepesine alır ve adrenalin startı bu hareketle birlikte uçuş yapan misafirimize verilmiş olur.Yolcunun yapması gerekenler ön bilgide kendisine verilen bilgileri uygulamaktır. Bunlar kısaca kalkışta koşması gerektiği ve uçuşta Harnes (içerisine oturmamızı sağlayan oturak) ile rahat bir şekilde uçuş yapması için harnese oturmaktır.Bunların Haricinde yolcumuzun yapması gereken uçmanın tadını çıkartmak, manzarayı izlemek ve rüzgarı hissetmektir. Unutmayın tüm kontrol eğitmen pilotunuzda.

Eğitmen pilot, hava durumu ve yamaç paraşütünün bulunan irtifasına göre paraşütü kontrol eder. Eğer midenize güveniyorsanız pilotunuzdan ” Akrobasi ” yapmasını ısrarla isteyiniz 🙂

Samsun yamaç Paraşütü,Yamaç paraşütü
Samsun Yamaç Paraşütü

İnişe gelindiğinde yolcumuz birkaç adım koşarak, çoğu hava aracının inişi gibi yumuşak ve stabil şekilde iniş yapar, indiğiniz an o şaşkınlık ve mutluluğunuzu o an görebilen kişi tabiki eğitmen pilotunuzdur.

Sizlerde tüm ” Hayatınızda En Az Bir Kere Yapılması Gereken Şeyler “ listesinin başı çeken, değişmeyen aktivitelerinden Yamaç Paraşütü uçuşunu Samsun’da 19 Mayıs Havacılık Kulübünün imkanları ve tecrübeli pilotlarıyla tatmalısınız.

Meteorolojik şartların elverdiği her haftasonu biz, takım pilotlarımızla birlikte uçuş yapmak için orada olacağız. Seni de bekliyoruz, spor ayakkabını unutma 🙂

samsun yamaç paraşütü uçmak
Samsun’da Yamaç Paraşütü Tandem Uçuş

REZERVASYON BİLGİ İLETİŞİM

Hatice Kübra Dikilitaş

TELEFON NUMARASI  :  0507 100 35 55 (WhatsApp)

Hakkında 19mayishk_admin

Bir Cevap Yazın